CL10C090DB81PNC
Mfr.Part #
CL10C090DB81PNC
Description
CAP CER 9PF 50V C0G/NP0 0603
Tolerance :
±0.5pF
ECCN Code :
EAR99
Published :
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
HTS Code :
Case Code (Metric) :
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Thickness :
889μm
Capacitance :
9pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Ratings :
AEC-Q200
Packaging :
Cut Tape (CT)
Series :
CL
Reach Compliance Code :
Unknown
Pbfree Code :
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mount :
Surface Mount
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
50V
Applications :
Automotive
Datasheets
CL10C090DB81PNC
Samsung Electro-Mechanics CL10C090DB81PNC
CL 9pF 50V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
CL10C090DB81PNC Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
CL10C090DB81PNC Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm