CL10C050CB8NNND
Mfr.Part #
CL10C050CB8NNND
Description
CAP CER 5PF 50V NP0 0603
Ceramic Capacitors
Width :
787.4μm
Positive Tolerance :
5%
Dielectric :
C0G
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
Lead Free :
Lead Free
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Multilayer :
yes
Height :
800μm
HTS Code :
Number of Terminations :
2
Temperature Characteristics Code :
C0G
Capacitance :
5pF
Mount :
Surface Mount
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated DC :
50V
Thickness :
889μm
Negative Tolerance :
5%
Package / Case :
ECCN Code :
EAR99
Depth :
800μm
Radiation Hardening :
No
Packing Method :
TR, CARDBOARD PAPER, 13 INCH
Min Operating Temperature :
-55°C