CL10C050CB8NFNC
Mfr.Part #
CL10C050CB8NFNC
Description
CAP CER 5PF 50V C0G/NP0 0603
C0G NP0
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Applications :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
5pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±0.25pF
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
CL10C050CB8NFNC
Samsung Electro-Mechanics CL10C050CB8NFNC
CL 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±0.25pF 5pF