CL10B153KO8NNNC
Mfr.Part #
CL10B153KO8NNNC
Description
CAP CER 0.015UF 16V X7R 0603
Applications :
GENERAL PURPOSE
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
HTS Code :
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated DC :
16V
Published :
2008
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.015µF