CL10B153KB8NNND
Mfr.Part #
CL10B153KB8NNND
Description
CAP CER 0.015UF 50V X7R 0603
Packing Method :
TR, CARDBOARD PAPER, 13 INCH
Packaging :
Tape and Reel
yes
Dielectric :
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Characteristics Code :
X7R
Voltage :
50V
Length :
1.6mm
Width :
787.4μm
Radiation Hardening :
No
Height :
Tolerance :
10%
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Rated DC :
50V
Capacitance :
15nF