CL10B152KB8NFNC
Mfr.Part #
CL10B152KB8NFNC
Description
CAP CER 1500PF 50V X7R 0603
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
10 Weeks
Packing Method :
TR, CARDBOARD PAPER, 7 INCH
Tolerance :
±10%
GENERAL PURPOSE
Dielectric Material :
Ceramic
Capacitance :
1500pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
0603 (1608 Metric)
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Packaging :
Cut Tape (CT)
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
CL10B152KB8NFNC
Samsung Electro-Mechanics CL10B152KB8NFNC
CL 1500pF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
CL10B152KB8NFNC Overview
A program's size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm for this device.Its coefficient is X7R and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
CL10B152KB8NFNC Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm