CL10B152JB8NNNC
Mfr.Part #
CL10B152JB8NNNC
Description
CAP CER 1500PF 50V X7R 0603
Packing Method :
TR, CARDBOARD PAPER, 7 INCH
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
1500pF
Width :
0.8mm
WRAPAROUND
Voltage - Rated DC :
50V
Case Code (Imperial) :
Voltage :
50V
Number of Terminations :
2
Depth :
800μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Case Code (Metric) :
Height :
800μm
Temperature Characteristics Code :
X7R
Length :
1.6mm
HTS Code :
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
CL
Material :
Datasheets
CL10B152JB8NNNC
Introducing Ceramic Capacitors Samsung Electro-Mechanics CL10B152JB8NNNC from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:50V, Number of Terminations:2, Operating Temperature:-55°C~125°C, Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Package / Case:0603 (1608 Metric), CL10B152JB8NNNC pinout, CL10B152JB8NNNC datasheet PDF, CL10B152JB8NNNC amp .Beyond Ceramic Capacitors Samsung Electro-Mechanics CL10B152JB8NNNC ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Samsung Electro-Mechanics CL10B152JB8NNNC
CL 1500pF Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
CL10B152JB8NNNC Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 50V, it can operate.
CL10B152JB8NNNC Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V