CL10B122KB8NNNC
Mfr.Part #
CL10B122KB8NNNC
Description
CAP CER 1200PF 50V X7R 0603
Ceramic Capacitors
Depth :
800μm
Packing Method :
TR, CARDBOARD PAPER, 7 INCH
HTS Code :
CL
Pbfree Code :
yes
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Radiation Hardening :
No
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Number of Terminations :
2
Published :
Voltage :
50V
Tolerance :
±10%
Material :
Ceramic
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Metric) :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Rated DC :
50V
ECCN Code :
EAR99
Height :
800μm
Capacitance :
1200pF
Factory Lead Time :
18 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Case Code (Imperial) :
Width :
0.8mm
ROHS3 Compliant
Multilayer :
yes
Length :
1.6mm
Temperature Characteristics Code :
X7R
Datasheets
CL10B122KB8NNNC
Introducing Ceramic Capacitors Samsung Electro-Mechanics CL10B122KB8NNNC from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Package / Case:0603 (1608 Metric), Number of Terminations:2, Voltage:50V, Operating Temperature:-55°C~125°C, CL10B122KB8NNNC pinout, CL10B122KB8NNNC datasheet PDF, CL10B122KB8NNNC amp .Beyond Ceramic Capacitors Samsung Electro-Mechanics CL10B122KB8NNNC ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Samsung Electro-Mechanics CL10B122KB8NNNC
CL 1200pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
CL10B122KB8NNNC Overview
A program's size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm for this device.Its coefficient is X7R and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 50V, it is capable of operating.
CL10B122KB8NNNC Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V