CL10B121KB8NNNC
Mfr.Part #
CL10B121KB8NNNC
Description
CAP CER 120PF 50V X7R 0603
Ceramic Capacitors
Depth :
800μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitance :
120pF
Case Code (Metric) :
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Tolerance :
±10%
Max Operating Temperature :
125°C
Factory Lead Time :
18 Weeks
1 (Unlimited)
Dielectric :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
50V
0603 (1608 Metric)
Length :
1.6mm
Voltage - Rated DC :
50V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Radiation Hardening :
No
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
787.4μm
Height :
800μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
CL10B121KB8NNNC
Samsung Electro-Mechanics CL10B121KB8NNNC
CL 120pF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)