CL10B105KO8SFNC
Mfr.Part #
CL10B105KO8SFNC
Description
CAP CER 1UF 16V X7R 0603
Packaging :
Cut Tape (CT)
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Packing Method :
TR, CARDBOARD, 7 INCH
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Case Code (Metric) :
Capacitance :
1μF
Voltage - Rated :
16V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
16V
Thickness :
889μm
Feature :
Soft Termination
Applications :
Boardflex Sensitive
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Datasheets
CL10B105KO8SFNC
Samsung Electro-Mechanics CL10B105KO8SFNC
CL 1μF 16V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
CL10B105KO8SFNC Overview
A program's size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm for this device.Its coefficient is X7R and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
CL10B105KO8SFNC Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm