CL10B104MO8NNND
Mfr.Part #
CL10B104MO8NNND
Description
CAP CER 0.1UF 16V X7R 0603
Packing Method :
TR, CARDBOARD PAPER, 13 INCH
CL
HTS Code :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±20%
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated DC :
16V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Lead Free :
Lead Free
Capacitance :
0.1μF
Depth :
800μm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Datasheets
CL10B104MO8NNND
Samsung Electro-Mechanics CL10B104MO8NNND
CL 0.1μF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
CL10B104MO8NNND Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 16V, it can operate.
CL10B104MO8NNND Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 16V