CL10B104MA8NNNC
Mfr.Part #
CL10B104MA8NNNC
Description
CAP CER 0.1UF 25V X7R 0603
889μm
Depth :
800μm
Surface Mount, MLCC
Length :
1.6mm
Height :
800μm
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Capacitance :
0.1μF
Applications :
GENERAL PURPOSE
0603 (1608 Metric)
Width :
0.8mm
CERAMIC CAPACITOR
Radiation Hardening :
No
Series :
CL
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
HTS Code :
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated DC :
25V
Packing Method :
TR, CARDBOARD PAPER, 7 INCH
Datasheets
CL10B104MA8NNNC
Samsung Electro-Mechanics CL10B104MA8NNNC
CL 0.1μF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
CL10B104MA8NNNC Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X7R.Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 25V.
CL10B104MA8NNNC Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V