CL10B104KO85PNC
Mfr.Part #
CL10B104KO85PNC
Description
CAP CER 0.1UF 16V X7R 0603
Packing Method :
TR, CARDBOARD, 7 INCH
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage :
16V
Applications :
Automotive
Feature :
Open Mode
Factory Lead Time :
20 Weeks
Height :
800μm
X7R
Length :
1.6mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
0603 (1608 Metric)
Width :
0.8mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
EAR99
Radiation Hardening :
No
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Capacitance :
0.1μF
Tolerance :
±10%
Lead Free :
Lead Free
e3
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Ratings :
AEC-Q200
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Depth :
800μm
Dielectric Material :
Ceramic
HTS Code :
Datasheets
CL10B104KO85PNC
Introducing Ceramic Capacitors Samsung Electro-Mechanics CL10B104KO85PNC from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:16V, Number of Terminations:2, Operating Temperature:-55°C~125°C, Package / Case:0603 (1608 Metric), Mounting Type:Surface Mount, MLCC, CL10B104KO85PNC pinout, CL10B104KO85PNC datasheet PDF, CL10B104KO85PNC amp .Beyond Ceramic Capacitors Samsung Electro-Mechanics CL10B104KO85PNC ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Samsung Electro-Mechanics CL10B104KO85PNC
CL 0.1μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Open Mode Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
CL10B104KO85PNC Overview
A program's size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm for this device.Its coefficient is X7R and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
CL10B104KO85PNC Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm