CL10B104KB8SFNC
Mfr.Part #
CL10B104KB8SFNC
Description
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0603
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Tolerance :
±10%
Published :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Height :
800μm
Contact Plating :
Tin
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
CERAMIC CAPACITOR
Depth :
800μm
Length :
1.6mm
Diameter :
0.8mm
HTS Code :
1 (Unlimited)
Radiation Hardening :
No
Factory Lead Time :
18 Weeks
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Soft Termination
Applications :
Boardflex Sensitive
Packing Method :
TR, CARDBOARD, 7 INCH
Capacitance :
0.1μF
Lead Free :
Lead Free
Series :
CL
Voltage - Rated :
50V
Width :
0.8mm