CL10B104JO8NNND
Mfr.Part #
CL10B104JO8NNND
Description
CAP CER 0.1UF 16V X7R 0603
Ceramic Capacitors
Min Operating Temperature :
-55°C
e3
Max Operating Temperature :
125°C
Packing Method :
TR, CARDBOARD PAPER, 13 INCH
Width :
787.4μm
Capacitance :
100nF
Tolerance :
5%
Surface Mount
Lead Free :
Lead Free
Length :
1.6mm
Voltage - Rated DC :
16V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Material :
X7R
Dielectric :
Packaging :
Tape and Reel
Datasheets
CL10B104JO8NNND
Samsung Electro-Mechanics CL10B104JO8NNND
100nF Ceramic Capacitor 5% 2 Terminations 0603
CL10B104JO8NNND Overview
Ceramic capacitor is important to maintain the operating temperature above -55°C if you want stable operation.With the voltage 16V, it is capable of operating.
CL10B104JO8NNND Features
with the voltage - Rated DC of 16V