CL10B104JO8NNNC
Mfr.Part #
CL10B104JO8NNNC
Description
CAP CER 0.1UF 16V X7R 0603
Stock
1
In Stock :
1
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Dielectric Material :
WRAPAROUND
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
0603
Voltage - Rated DC :
16V
Packing Method :
TR, CARDBOARD, 7 INCH
Capacitance :
0.1μF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Width :
0.8mm