CL10B104JA8NNNC
Mfr.Part #
CL10B104JA8NNNC
Description
CAP CER 0.1UF 25V X7R 0603
Factory Lead Time :
10 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±5%
Length :
1.6mm
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Case Code (Imperial) :
0603
Dielectric Material :
Ceramic
Lead Free :
Lead Free
Width :
0.8mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packing Method :
TR, CARDBOARD PAPER, 7 INCH
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated DC :
25V
Capacitance :
0.1μF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Radiation Hardening :
No
Published :
2008
Height :
0.8mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Case Code (Metric) :
Datasheets
CL10B104JA8NNNC
Samsung Electro-Mechanics CL10B104JA8NNNC
CL 0.1μF Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
CL10B104JA8NNNC Overview
A program's size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm for this device.Its coefficient is X7R and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 25V, it is capable of operating.
CL10B104JA8NNNC Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V