CL10B103KO8NNNC
Mfr.Part #
CL10B103KO8NNNC
Description
CAP CER 10000PF 16V X7R 0603
X7R
Multilayer :
yes
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Mount :
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Radiation Hardening :
No
Pbfree Code :
yes
Depth :
800μm
Case Code (Metric) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Thickness :
889μm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Capacitance :
10000pF
Height :
800μm
Dielectric Material :
Ceramic
Published :
Packing Method :
TR, CARDBOARD, 7 INCH
Tolerance :
±10%
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Voltage - Rated DC :
16V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
HTS Code :
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Temperature Characteristics Code :
X7R
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm