CL10B103KC8WPJL
Mfr.Part #
CL10B103KC8WPJL
Description
CAP CER 10000PF 100V X7R 0603
Tolerance :
±10%
Ratings :
AEC-Q200
Factory Lead Time :
18 Weeks
Capacitance :
10000pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Open Mode
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
100V
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Applications :
Automotive
Datasheets
CL10B103KC8WPJL
Samsung Electro-Mechanics CL10B103KC8WPJL
CL 10000pF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Open Mode Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)