CL10B103KB8WPJC
Mfr.Part #
CL10B103KB8WPJC
Description
CAP CER 10000PF 50V X7R 0603
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
50V
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Applications :
Automotive
Capacitance :
10000pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Feature :
Open Mode
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Datasheets
CL10B103KB8WPJC
Samsung Electro-Mechanics CL10B103KB8WPJC
CL 10000pF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Open Mode Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)