CL10B102KC84PEC
Mfr.Part #
CL10B102KC84PEC
Description
CAP CER 1000PF 100V X7R 0603
Capacitance :
1000pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Ratings :
AEC-Q200
Min Operating Temperature :
-55°C
Applications :
Automotive
Tolerance :
±10%
Packaging :
Cut Tape (CT)
Voltage - Rated :
100V
Width :
787.4μm
Case Code (Metric) :
Length :
1.6002mm
Datasheets
CL10B102KC84PEC
Samsung Electro-Mechanics CL10B102KC84PEC
CL 1000pF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)