CL10B102JA8NNNC
Mfr.Part #
CL10B102JA8NNNC
Description
CAP CER 1000PF 25V X7R 0603
yes
Series :
CL
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
10 Weeks
Height :
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Voltage - Rated DC :
25V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±5%
JESD-609 Code :
e3
X7R
Applications :
GENERAL PURPOSE
Case Code (Imperial) :
Packing Method :
TR, CARDBOARD, 7 INCH
800μm
HTS Code :
Dielectric Material :
Ceramic
Capacitance :
1000pF
Pbfree Code :
yes
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
WRAPAROUND
Datasheets
CL10B102JA8NNNC
Samsung Electro-Mechanics CL10B102JA8NNNC
CL 1000pF Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
CL10B102JA8NNNC Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient equals X7R indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 25V allows it to function.
CL10B102JA8NNNC Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V