CL10A476MR8NRNC
Mfr.Part #
CL10A476MR8NRNC
Description
CAP CER 47UF 4V X5R 0603
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance :
47μF
Voltage - Rated :
4V
Tolerance :
±20%
Thickness (Max) :
0.039 1.00mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Series :
CL
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Datasheets
CL10A476MR8NRNC
Samsung Electro-Mechanics CL10A476MR8NRNC
CL 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm X5R ±20% 47muF