CL10A474KQ8NNNC
Mfr.Part #
CL10A474KQ8NNNC
Description
CAP CER 0.47UF 6.3V X5R 0603
X5R
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Tolerance :
±10%
Applications :
GENERAL PURPOSE
Height :
0.9mm
Pbfree Code :
0603 (1608 Metric)
Factory Lead Time :
10 Weeks
Capacitance :
0.47µF
Packing Method :
TR, CARDBOARD, 7 INCH
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Width :
0.8mm
Voltage - Rated DC :
6.3V
Mount :
Surface Mount
Length :
1.6mm