CL10A226MR8NQNF
Mfr.Part #
CL10A226MR8NQNF
Description
CAP CER 22UF 4V X5R 0603
Ceramic Capacitors
Rated (DC) Voltage (URdc) :
4V
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
4V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Dielectric Material :
Ceramic
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
HTS Code :
Number of Terminations :
2
Capacitance :
22µF
Tolerance :
±20%
Applications :
GENERAL PURPOSE
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Pbfree Code :
yes
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 13 Inch
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Surface Mount :
yes
Temperature Characteristics Code :
X5R
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Series :
CL
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Temperature Coefficient :
X5R
Factory Lead Time :
9 Weeks
Multilayer :
Datasheets
CL10A226MR8NQNF
Samsung Electro-Mechanics CL10A226MR8NQNF
CL 22μF 4V Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
CL10A226MR8NQNF Overview
A 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X5R.
CL10A226MR8NQNF Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm