CL10A226MR8NQDC
Mfr.Part #
CL10A226MR8NQDC
Description
CAP CER 22UF 4V X5R 0603
Ceramic Capacitors
Mount :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
X5R
Factory Lead Time :
12 Weeks
Voltage - Rated :
4V
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Capacitance :
22µF
Case Code (Metric) :
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Packaging :
Cut Tape (CT)
Case Code (Imperial) :
Thickness :
889μm
Tolerance :
±20%
Datasheets
CL10A226MR8NQDC
Samsung Electro-Mechanics CL10A226MR8NQDC
CL 22μF 4V Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~85°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
CL10A226MR8NQDC Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient equals X5R indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
CL10A226MR8NQDC Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm