CL10A226MPMNUBE
Mfr.Part #
CL10A226MPMNUBE
Description
CAP CER 22UF 10V X5R 0603
Thickness :
1.2446mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Multilayer :
yes
Thickness (Max) :
0.049 1.25mm
JESD-609 Code :
e3
Dielectric Material :
Ceramic
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Mount :
Surface Mount
Voltage - Rated :
10V
Series :
CL
Pbfree Code :
yes
Rated (DC) Voltage (URdc) :
10V
Capacitance :
22µF
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
GENERAL PURPOSE
Temperature Characteristics Code :
X5R
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Number of Terminations :
2
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
CL10A226MPMNUBE
Samsung Electro-Mechanics CL10A226MPMNUBE
CL 22μF 10V Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
CL10A226MPMNUBE Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is X5R.
CL10A226MPMNUBE Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm