CL10A226MP7LUNC
Mfr.Part #
CL10A226MP7LUNC
Description
CAP CER 22UF 10V X5R 0603
Stock
4
In Stock :
4
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Tolerance :
±20%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
10V
Capacitance :
22µF
Datasheets
CL10A226MP7LUNC
Samsung Electro-Mechanics CL10A226MP7LUNC
CL 22μF 10V Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~85°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)