CL10A225KP5LNNC
Mfr.Part #
CL10A225KP5LNNC
Description
CAP CER 2.2UF 10V X5R 0603
Stock
2
In Stock :
Tolerance :
±10%
Mount :
Surface Mount
Width :
787.4μm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-55°C
Case Code (Imperial) :
0603
Case Code (Metric) :
1608
Voltage - Rated DC :
10V
Voltage - Rated :
10V
Max Operating Temperature :
85°C
Capacitance :
2.2μF
Series :
CL
Depth :
800μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Dielectric :
X5R
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Length :
1.6002mm
Thickness :
508μm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Thickness (Max) :
0.020 0.50mm
Feature :
LOW PROFILE
Datasheets
CL10A225KP5LNNC
Samsung Electro-Mechanics CL10A225KP5LNNC
CL 2.2μF 10V Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~85°C Low Profile Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)