CL10A224KP8NNNC
Mfr.Part #
CL10A224KP8NNNC
Description
CAP CER 0.22UF 10V X5R 0603
EAR99
Case Code (Metric) :
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Thickness :
889μm
Length :
1.6mm
X5R
Case Code (Imperial) :
Depth :
800μm
Capacitance :
0.22µF
Number of Terminations :
2
Height :
800μm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
HTS Code :
Voltage - Rated DC :
10V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Series :
CL
Width :
0.8mm