CL10A106KQ8NNNL
Mfr.Part #
CL10A106KQ8NNNL
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 10UF 6.3V X5R 0603
Ceramic Capacitors
Length :
1.6mm
Height :
800μm
Surface Mount
Width :
0.8mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Temperature Characteristics Code :
X5R
Dielectric Material :
Ceramic
Multilayer :
yes
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated DC :
6.3V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
X5R
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
HTS Code :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Packing Method :
TR, CARDBOARD, 13 INCH
Thickness :
889μm
yes
Series :
CL
Capacitance :
10μF