CL10A105MP8NNNC
Mfr.Part #
CL10A105MP8NNNC
Description
CAP CER 1UF 10V X5R 0603
Stock
5
In Stock :
5
Ceramic Capacitors
Width :
0.8mm
Published :
2014
HTS Code :
CL
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Packing Method :
TR, CARDBOARD PAPER, 7 INCH
Thickness :
889μm
Case Code (Imperial) :
0603
Capacitance :
1μF
X5R
Length :
1.6mm
Height :
0.8mm
Case Code (Metric) :
Lead Free :
Lead Free
Pbfree Code :
yes
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Rated DC :
10V
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Operating Temperature :
-55°C~85°C