CL10A105KP8NNNC
Mfr.Part #
CL10A105KP8NNNC
Description
CAP CER 1UF 10V X5R 0603
Voltage - Rated DC :
10V
Factory Lead Time :
18 Weeks
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitance :
1μF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Tolerance :
±10%
Width :
0.8mm
Packing Method :
TR, CARDBOARD PAPER, 7 INCH
Contact Plating :
Tin
Length :
1.6mm
GENERAL PURPOSE
Voltage :
10V
Dielectric Material :
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
2
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Datasheets
CL10A105KP8NNNC
Introducing Ceramic Capacitors Samsung Electro-Mechanics CL10A105KP8NNNC from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~85°C, Voltage:10V, Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Package / Case:0603 (1608 Metric), Number of Terminations:2, CL10A105KP8NNNC pinout, CL10A105KP8NNNC datasheet PDF, CL10A105KP8NNNC amp .Beyond Ceramic Capacitors Samsung Electro-Mechanics CL10A105KP8NNNC ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Samsung Electro-Mechanics CL10A105KP8NNNC
CL 1μF Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)