CL10A105KA5LNNC
Mfr.Part #
CL10A105KA5LNNC
Description
CAP CER 1UF 25V X5R 0603
Ceramic Capacitors
JESD-609 Code :
e3
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Voltage - Rated DC :
25V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
ROHS3 Compliant
Depth :
800μm
Height :
500μm
Thickness (Max) :
0.020 0.50mm
X5R
Length :
1.6mm
Capacitance :
1μF
Feature :
LOW PROFILE
Thickness :
508μm
yes
Radiation Hardening :
No
0603 (1608 Metric)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Packing Method :
TR, CARDBOARD PAPER, 7 INCH
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~85°C
CL
Width :
0.8mm
HTS Code :
Datasheets
CL10A105KA5LNNC
Samsung Electro-Mechanics CL10A105KA5LNNC
CL 1μF Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~85°C 2 Terminations Low Profile Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
CL10A105KA5LNNC Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient equals X5R indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 25V allows it to function.
CL10A105KA5LNNC Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
with X5R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V