CL05A684KQ5NNNC
Mfr.Part #
CL05A684KQ5NNNC
Description
CAP CER 0.68UF 6.3V X5R 0402
CL
Case Code (Imperial) :
Temperature Characteristics Code :
X5R
Dielectric Material :
Ceramic
X5R
Voltage - Rated DC :
6.3V
Case Code (Metric) :
Capacitance :
0.68µF
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
ECCN Code :
EAR99
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Surface Mount, MLCC
Number of Terminations :
2
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Tolerance :
±10%
Mount :
Surface Mount
Packaging :
Cut Tape (CT)
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Multilayer :
yes
Packing Method :
TR, CARDBOARD PAPER, 7 INCH
HTS Code :
Operating Temperature :
-55°C~85°C