CL05A475MQ5NRNL
Mfr.Part #
CL05A475MQ5NRNL
Description
CAP CER 4.7UF 6.3V X5R 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Thickness (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Capacitance :
4.7μF
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
6.3V
Tolerance :
±20%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
GENERAL PURPOSE
Datasheets
CL05A475MQ5NRNL
Samsung Electro-Mechanics CL05A475MQ5NRNL
CL 4.7μF 6.3V Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~85°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)