CL05A334KP5NNNC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CL05A334KP5NNNC
Manufacturer
Samsung Electro-Mechanics
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.33UF 10V X5R 0402
Manufacturer :
Samsung Electro-Mechanics
Product Category :
Ceramic Capacitors
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Free :
Lead Free
Temperature Coefficient :
X5R
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated DC :
10V
Published :
Mount :
Surface Mount
Number of Terminations :
2
Height :
0.55mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
1mm
Packing Method :
TR, CARDBOARD PAPER, 7 INCH
Case Code (Metric) :
Capacitance :
0.33μF
Thickness :
558.8μm
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Operating Temperature :
-55°C~85°C
HTS Code :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Factory Lead Time :
18 Weeks
Multilayer :
yes
Dielectric Material :
Ceramic
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Characteristics Code :
X5R
Series :
CL
Width :
0.5mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Pbfree Code :
yes
Case Code (Imperial) :
ECCN Code :
EAR99
Applications :
GENERAL PURPOSE
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
CL05A334KP5NNNC
Samsung Electro-Mechanics CL05A334KP5NNNC
CL 0.33μF Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
CL05A334KP5NNNC Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 10V, it can operate.
CL05A334KP5NNNC Features
a size/dimension of 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
with X5R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 10V