CL05A224MQLHECE
Mfr.Part #
CL05A224MQLHECE
Description
CAP CER 0.22UF 6.3V X5R 0402
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
0.22µF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Voltage - Rated :
6.3V
CL
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Thickness (Max) :
0.004 0.11mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Datasheets
CL05A224MQLHECE
Samsung Electro-Mechanics CL05A224MQLHECE
CL 0.22μF 6.3V Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~85°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)