CL05A106MR5NRNC
Mfr.Part #
CL05A106MR5NRNC
Description
CAP CER 10UF 4V X5R 0402
Ceramic Capacitors
Lead Free :
Lead Free
Thickness (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~85°C
GENERAL PURPOSE
Width :
0.5mm
WRAPAROUND
Length :
1mm
Case Code (Metric) :
Factory Lead Time :
18 Weeks
Packing Method :
TR, CARDBOARD PAPER, 7 INCH
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Rated (DC) Voltage (URdc) :
4V
Capacitance :
10μF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
X5R
Voltage - Rated :
4V
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Tolerance :
±20%
Datasheets
CL05A106MR5NRNC
Samsung Electro-Mechanics CL05A106MR5NRNC
CL 10μF 4V Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
CL05A106MR5NRNC Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X5R.
CL05A106MR5NRNC Features
a size/dimension of 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm