CL05A105MQ5NNND
Mfr.Part #
CL05A105MQ5NNND
Description
CAP CER 1UF 6.3V X5R 0402
yes
Voltage - Rated DC :
6.3V
Thickness :
558.8μm
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±20%
Published :
2008
Packing Method :
TR, CARDBOARD PAPER, 13 INCH
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Capacitance :
1μF