CL03C9R1BA3GNNH
Mfr.Part #
CL03C9R1BA3GNNH
Description
CAP CER 9.1PF 25V NP0 0201
RoHS Status :
RoHS Compliant
Width :
304.8μm
Negative Tolerance :
1.1%
Voltage - Rated DC :
25V
Packaging :
Tape and Reel
yes
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
600μm
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
WRAPAROUND
Positive Tolerance :
1.1%
Capacitance :
9.1pF
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
Package / Case :
Max Operating Temperature :
125°C