CL03C9R1BA3GNNC
Mfr.Part #
CL03C9R1BA3GNNC
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 9.1PF 25V C0G/NP0 0201
yes
Tolerance :
±0.1pF
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Depth :
300μm
Series :
CL
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Custom Capabilities :
Other Tol., Volt, Size, Cap. Available
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
HTS Code :
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Packing Method :
TR, CARDBOARD, 7 INCH
Applications :
GENERAL PURPOSE
Width :
0.3mm
Published :
Capacitance :
9.1pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
C0G
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Case Code (Metric) :
Packaging :
Cut Tape (CT)
Length :
0.6mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
300μm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Lead Free :
Lead Free
Voltage - Rated DC :
25V
CERAMIC CAPACITOR
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Datasheets
CL03C9R1BA3GNNC
Samsung Electro-Mechanics CL03C9R1BA3GNNC
CL 9.1pF Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
CL03C9R1BA3GNNC Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 25V allows it to function.
CL03C9R1BA3GNNC Features
a size/dimension of 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V