CL03C8R2CA3GNNC
Mfr.Part #
CL03C8R2CA3GNNC
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 8.2PF 25V C0G/NP0 0201
Stock
62
In Stock :
62
Voltage - Rated DC :
25V
Lead Free :
Lead Free
Capacitance :
8.2pF
Case Code (Imperial) :
0201
Tolerance :
±0.25pF
Published :
2007
HTS Code :
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Radiation Hardening :
No
Series :
CL
Case Code (Metric) :
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Mount :
Surface Mount
Custom Capabilities :
Other Tol., Volt, Size, Cap. Available
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Factory Lead Time :
16 Weeks
Multilayer :
yes
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Length :
0.6mm
Packaging :
Cut Tape (CT)
TR, CARDBOARD, 7 INCH
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Height :
300μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Width :
0.3mm
Datasheets
CL03C8R2CA3GNNC
Samsung Electro-Mechanics CL03C8R2CA3GNNC
CL 8.2pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)