CL03C820JA3ANNC
Mfr.Part #
CL03C820JA3ANNC
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 82PF 25V C0G/NP0 0201
Stock
100
In Stock :
100
Ceramic Capacitors
Published :
2003
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Tolerance :
±5%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Case Code (Metric) :
0603
Lead Free :
Lead Free
Packing Method :
TR, CARDBOARD, 7 INCH
JESD-609 Code :
e3
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated DC :
25V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Capacitance :
82pF
Factory Lead Time :
10 Weeks
300μm
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Series :
CL
Datasheets
CL03C820JA3ANNC
Samsung Electro-Mechanics CL03C820JA3ANNC
CL 82pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
CL03C820JA3ANNC Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 25V, it can operate.
CL03C820JA3ANNC Features
a size/dimension of 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V