CL03C7R5BA3GNNC
Mfr.Part #
CL03C7R5BA3GNNC
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 7.5PF 25V C0G/NP0 0201
Ceramic Capacitors
Case Code (Imperial) :
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Published :
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated DC :
25V
Multilayer :
yes
Custom Capabilities :
Other Tol., Volt, Size, Cap. Available
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
330.2μm
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Packaging :
Cut Tape (CT)
300μm
Series :
CL
Dielectric :
C0G
Applications :
GENERAL PURPOSE
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Radiation Hardening :
No
Factory Lead Time :
10 Weeks
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.1pF
Capacitance :
7.5pF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
HTS Code :
Length :
0.6mm
Case Code (Metric) :
Width :
0.3mm
Packing Method :
TR, CARDBOARD PAPER, 7 INCH
Datasheets
CL03C7R5BA3GNNC
Samsung Electro-Mechanics CL03C7R5BA3GNNC
CL 7.5pF Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)