CL03C6R8CA3GNNH
Mfr.Part #
CL03C6R8CA3GNNH
Description
CAP CER 6.8PF 25V NP0 0201
Width :
304.8μm
Length :
600μm
Packaging :
Tape and Reel
HTS Code :
Max Operating Temperature :
125°C
300μm
Positive Tolerance :
3.68%
Packing Method :
TR, CARDBOARD PAPER, 7 INCH
RoHS Status :
RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Capacitance :
6.8pF
Voltage - Rated DC :
25V
Min Operating Temperature :
-55°C
Package / Case :
Negative Tolerance :
3.68%