CL03C680JA3NNNC
Mfr.Part #
CL03C680JA3NNNC
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 68PF 25V C0G/NP0 0201
Ceramic Capacitors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated DC :
25V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Tolerance :
±5%
Series :
CL
Case Code (Imperial) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Factory Lead Time :
18 Weeks
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
68pF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Case Code (Metric) :
Datasheets
CL03C680JA3NNNC
Samsung Electro-Mechanics CL03C680JA3NNNC
CL 68pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)