CL03C680JA3ANNC
Mfr.Part #
CL03C680JA3ANNC
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 68PF 25V C0G/NP0 0201
Stock
64
In Stock :
64
yes
Factory Lead Time :
10 Weeks
Series :
CL
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Packing Method :
TR, CARDBOARD, 7 INCH
Temperature Coefficient :
C0G NP0
JESD-609 Code :
e3
Case Code (Imperial) :
0201
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Capacitance :
68pF
Voltage - Rated DC :
25V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Lead Free :
Lead Free
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Number of Terminations :
2
Dielectric :
C0G
Multilayer :
yes
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ECCN Code :
EAR99
Radiation Hardening :
No
HTS Code :
Temperature Characteristics Code :
C0G
Case Code (Metric) :
0603
Published :
Tolerance :
±5%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Depth :
300μm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Thickness :
330.2μm
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Datasheets
CL03C680JA3ANNC
Samsung Electro-Mechanics CL03C680JA3ANNC
CL 68pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
CL03C680JA3ANNC Overview
A program's size/dimension is 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 25V, it is capable of operating.
CL03C680JA3ANNC Features
a size/dimension of 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V