CL03C5R6CA3GNNH
Mfr.Part #
CL03C5R6CA3GNNH
Description
CAP CER 5.6PF 25V NP0 0201
Package / Case :
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
ECCN Code :
EAR99
Packing Method :
TR, CARDBOARD, 7 INCH
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated DC :
25V
Mount :
Surface Mount
Length :
600μm
Negative Tolerance :
4.46%
Width :
304.8μm
Multilayer :
yes
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Tape and Reel
Capacitance :
5.6pF
Thickness :
330.2μm
HTS Code :
Temperature Characteristics Code :
yes
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Positive Tolerance :
4.46%