CL03C5R1CA3GNNH
Mfr.Part #
CL03C5R1CA3GNNH
Description
CAP CER 5.1PF 25V NP0 0201
C0G
HTS Code :
Max Operating Temperature :
125°C
Package / Case :
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
Negative Tolerance :
4.9%
Height :
300μm
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
RoHS Status :
RoHS Compliant
Multilayer :
yes
Number of Terminations :
2
Radiation Hardening :
No
ECCN Code :
EAR99
yes
Length :
600μm
Min Operating Temperature :
-55°C